Türkiye Cumhuriyeti

Nairobi Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Kıymetli Vatandaşlarımız ve Kenyalı Dostlarımız,

Değerli Ziyaretçiler,

15 Aralık 2014 tarihi itibarıyla, ülkemizin Kenya Cumhuriyeti Nezdindeki Büyükelçisi olarak görev yapmaya başladım. Büyükelçiliğimizin görev alanı, Kenya Cumhuriyeti’nin yanısıra Seyşeller Cumhuriyeti’ni de kapsamaktadır.

Doğu Afrika’nın finans, iletişim, lojistik ve turizm merkezi olarak günbegün daha da yükselen bu bölgede görev yapma ayrıcalığını yaşamaktan ötürü büyük mutluluk duyuyorum.

Türkiye ile Kenya arasındaki ilişkiler köklü tarihi ve beşeri geçmişe sahiptir. Son yıllarda gerçekleşen üst  düzeyli ziyaretlerin de kazandırdığı ivmeyle, işbirliğimiz her alanda gelişmektedir. 2014 senesinde ilişkilerimizin hukuki zeminini kuran çok sayıda anlaşma imzalanmıştır.

Ancak, kaydedilen tüm bu gelişmelerin dahi ülkelerimiz arasındaki zengin işbirliği potansiyelini yansıtmaktan uzak kaldığına inanıyorum. Önümüzdeki dönemde, siz vatandaşlarımızın ve Kenyalı dostlarımızın katkı ve desteğiyle, ilişkilerimize yeni ufuklar kazandırma gayretlerimizi sürdüreceğiz.

Büyükelçiliğimizin her alandaki faaliyet ve duyurularını websayfamızın yanısıra, resmi Facebook ve Twitter hesaplarımızdan  da takip edebilirsiniz. 

Değerli Vatandaşlarımız,

Gerektiğinde sizlere sorunsuz şekilde ulaşabilmemiz bakımından, Büyükelçiliğimizde kayıtlı irtibat bilgilerinizi güncel tutmanızı, olabilecek değişiklikleri vakit kaybetmeden bizlere bildirmenizi önemle rica ediyoruz.

Büyükelçiliğimizin kapısının sizlere daima açık olduğunu ve ihtiyaç duyacağınız her tür desteği sağlamak için samimiyetle gayret göstereceğimizi, şahsım ve mesai arkadaşlarım adına bir kez daha vurgulamak isterim.

Çalışma arkadaşlarımla birlikte, hepinize esenlik dolu günler dileriz.

Deniz Eke

Büyükelçi