Türkiye Cumhuriyeti

Nairobi Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Türk Vatandaşlarının Tabi Oldukları Vize Uygulamaları , 07.11.2008

KENYA

Vatandaşlarımız, gidiş dönüş uçak biletine sahip olmaları kaydıyla vizelerini Kenya’ya varışta havalimanında alabilmektedirler. Vize harcı, umuma mahsus pasaport hamilleri için 25 ABD Doları olup, resmi pasaport hamilleri harçtan muaftır.

 

Kenya’ya seyahat etmeden önce almanız gereken sağlık tedbirlerine ilişkin bilgiye Hudutlar ve Sahiller Genel Müdürlüğünün http://www.hssgm.gov.tr/seyahat/ulkeler_listesi/kenya.aspx internet adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

TANZANYA

Vatandaşlarımız, gidiş dönüş uçak biletine sahip olmaları ve Tanzanya’daki masraflarını karşılayacak kadar paraları olmaları kaydıyla vizelerini bu ülkeye varışta havalimanında alabilmektedirler. Vatandaşlarımızın vize muameleleri için yanlarında 1 adet vesikalık fotoğraf bulundurmaları tavsiye edilmektedir. Vize harcı, umuma mahsus pasaport hamilleri için 50 ABD Doları olup, resmi pasaport hamilleri harçtan muaftır.

 

Tanzanya’ya seyahat etmeden önce almanız gereken sağlık tedbirlerine ilişkin bilgiye Hudutlar ve Sahiller Genel Müdürlüğünün http://www.hssgm.gov.tr/seyahat/ulkeler_listesi/tanzanya.aspx internet adresinden ulaşabilirsiniz.

 

UGANDA

Vatandaşlarımız, gidiş dönüş uçak biletine sahip olmaları kaydıyla vizelerini Uganda’ya varışta havalimanında alabilmektedirler. Vize harcı, umuma mahsus pasaport hamilleri için 50 ABD Doları olup, resmi pasaport hamilleri harçtan muaftır.

 

Uganda’ya seyahat etmeden önce almanız gereken sağlık tedbirlerine ilişkin bilgiye Hudutlar ve Sahiller Genel Müdürlüğünün http://www.hssgm.gov.tr/seyahat/ulkeler_listesi/uganda.aspx internet adresinden ulaşabilirsiniz.

 

RUANDA

Ruanda’ya seyahat edecek vatandaşlarımız, http://www.migration.gov.rw/singleform.php internet adresinde yer alan online başvuru formunu doldurarak “giriş kolaylığı” talep edip, bu taleplerinin kabulünün ardından vizelerini ülkeye girişte 60 ABD Doları karşılığında alabilmektedirler. Ruanda makamları, sözkonusu talebin 3 işgünü içerisinde neticelendirildiğini belirtmektedir. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye http://www.migration.gov.rw/services.php#visa internet adresinden, Ruanda’ya seyahat etmeden önce almanız gereken sağlık tedbirlerine ilişkin bilgiye ise Hudutlar ve Sahiller Genel Müdürlüğünün http://www.hssgm.gov.tr/seyahat/ulkeler_listesi/ruanda.aspx internet adresinden ulaşabilirsiniz.

 

SEYŞELLER

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaportlar vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizelerini sınırda alabilmektedir.


Seyşeller'e seyahat etmeden önce almanız gereken sağlık tedbirlerine ilişkin bilgiye Hudutlar ve Sahiller Genel Müdürlüğünün http://www.hssgm.gov.tr/seyahat/ulkeler_listesi/seyseller.aspx internet adresinden ulaşabilirsiniz.

 

KOMORLAR BİRLİĞİ

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili tüm vatandaşlarımız vizeye tabidir.

 

Komorlar Birliği’ne seyahat etmeden önce almanız gereken sağlık tedbirlerine ilişkin bilgiye Hudutlar ve Sahiller Genel Müdürlüğünün http://www.hssgm.gov.tr/seyahat/ulkeler_listesi/komorlar.aspx internet adresinden ulaşabilirsiniz.