Türkiye Cumhuriyeti

Nairobi Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Online Vize Başvuru Sistemi Hakkinda Önemli Duyuru , 11.01.2016

5 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türkiye’ye seyahatlerinde vizeye tabi olan ve elektronik vize alma koşullarını karşılamayan yabancıların, vize başvurularını  www.visa.gov.tr adresi üzerinden Büyükelçiliğimize gelmeden önce (elektronik ortamda) yapmaları gerekmektedir.

Başvuru formunu dolduran ve başvuru belgelerinin örneklerini www.visa.gov.tr adresine yükleyen başvuru sahiplerinin, sistem üzerinden vize mülakatı için randevu aldıktan sonra randevu saatinde Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesinde gelmeleri beklenmektedir.

 Başvuru sahipleri mülakata gelirken yanlarında, başvuru sırasında online sisteme yükledikleri belgelerin asıllarını, doldurdukları vize formunun imzalanmış basılı örneğini ve ülkede kalacağı süreyi kapsayan geçerli sağlık sigortasını getireceklerdir.

Konsolosluk şubesince başvuru evrakının alınmasıyla birlikte gerekli vize harcı tahsil edilecektir. Olumsuz sonuçlanan vize başvurularında para iadesi yapılmayacaktır.

Elektronik vize (e-vize) alma koşullarını karşılayan yabancılar, e-vizelerini www.evisa.gov.tr adresi üzerinden almaya devam edeceklerdir. Bu kişilerin başvuru usullerinde değişiklik yoktur.

Herhangi bir zorlukla karşılaşılmaması için www.visa.gov.tr ve www.evisa.gov.tr adreslerinin incelenmesi ve tüm vize başvurularında planlanan seyahat tarihinden en az bir ay önce vize başvurusunun yapılması önemle rica olunur.