Türkiye Cumhuriyeti

Nairobi Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Vatandaşlarimiza Duyuru , 14.07.2017

Kenya’nın Lamu, Garissa ve Tana River Vilayetleri’nin belirli bölgeleri, Kenya İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruyla tehlikeli bölge ilan edilmiş ve 9 Ekim 2017 tarihine kadar, saat 6.30-18.30 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacağı açıklanmıştır. Bu uygulama vilayetlerin tamamı için değil, belirli bölgeleri için geçerli olup, sözkonusu bölgelerin listesi ekli duyurularda mevcuttur. Kenya’nın Mandera Vilayeti’nde de sokağa çıkma yasağı halen 05.00-19.00 saatleri arasında uygulanmaktadır. Geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana, Mandera, Garissa ve Lamu Vilayetleri’nde El-Şebab terör örgütü tarafından muhtelif saldırılar  düzenlenmiştir.

Sözkonusu gelişmeler ışığında, Kenya’nın Mandera, Lamu, Garissa ve Tana River Vilayetleri’nde  bulunan vatandaşlarımızın şahsi güvenlikleri konusunda azami teyakkuz içinde davranmaları; Kenya emniyet makamlarının yayımladığı güvenlik duyurularını düzenli olarak takip etmeleri ve sokağa çıkma yasağı uygulanan bölgelere zorunlu haller dışında seyahat etmemeleri önemle tavsiye olunur.

Vatandaşlarımızın olası acil durumlarda Büyükelçiliğimizle ya da 7/24 hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezi'yle  (+90 312 - 292 29 29) irtibata geçmesi mümkündür.

 En iyi dileklerimizle,

Nairobi Büyükelçiliği

İlgili Dosyalar :

- ek 1.jpg

- ek 2.jpg